کیفرخواست علیه سارقان ۵۰ میلیارد تومانی

روزنامه شرق: کیفرخواست چهار عضو باند سرقت‌های میلیاردی که از خانه‌های شمال پایتخت دزدی می‌کردند، به اتهام سرقت‌های حدی صادر شد و متهمان به‌زودی پای میز محاکمه خواهند رفت.

١٧ خرداد سال گذشته، مردی وقتی به خانه‌اش در خیابان دولت رفت، متوجه خرابی درِ ورودی شد و فهمید ٦٠٠ میلیون از خانه سرقت شده است. با شکایت مرد جوان، پرونده‌ای در دادسرای ویژه سرقت تشکیل شد و کارآگاهان پلیس درحالی‌که بررسی‌های اولیه را برای دستگیری عاملان این سرقت شروع کرده بودند، با دزدی‌های مشابهی مواجه شدند. نقاط مشترک در سرقت‌های میلیونی از خانه‌های ویلایی شمال شهر، فرضیه انجام سرقت‌ها به دست اعضای یک باند را تقویت کرد.

در‌پی این احتمال، تحقیقات با وسعت بیشتری ادامه یافت و کارآگاهان بخشی از تحقیقات خود را به بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل‌های سرقت‌ها متمرکز کردند و در‌ نهایت تصویر یکی از متهمان به دست آمد. سپس مأموران موفق به کشف هویت متهم شدند و پی بردند او محسن نام دارد و از مجرمان سابقه‌دار است. مأموران این متهم را پس از کنترل‌های نامحسوس، در خانه‌ای لوکس و اعياني در حوالي بلوار فردوس دستگير کردند.

کيف زنانه، انواع اودکلن‌های مارک‌دار و‌ گران‌قيمت، ابزار مخصوص سرقت از خانه و… وسایلی بود که از منزل متهم جوان کشف شد. محسن پس از انتقال به پايگاه سوم پليس آگاهي گفت: وقتی از زندان آزاد شدم، همراه برادرم و دو نفر از دوستانم به نام‌های «سامان» و «وحيد» شروع به سرقت کردیم. ما سوار بر موتورسیکلت در خیابان‌های بالای شهر پرسه می‌زدیم و با شناسایی خانه‌های خالی‌ از ‌سکنه، نقشه‌ خود را عملی می‌کردیم. معمولا گروه ما چهارنفره بود؛ با خودروهای لوکس و مدل بالا مثل سانتافه و مزدا٣ به خانه مد‌نظر می‌رفتیم و پس از تخريب قفل درهاي ورودي، سراغ گاوصندوق می‌رفتیم و آنها را تخریب می‌کردیم؛ اما گاهی اوقات مجبور می‌شدیم گاوصندوق را به کارگاه درو‌پنجره‌سازي که داشتیم، ببریم تا بتوانیم آن را تخریب کنیم.

به دنبال اعترافات متهم، سه عضو دیگر باند نیز دستگیر شدند. بررسي‌ها نشان مي‌داد اموال سرقتي که شامل پول، طلا، سکه، نقره، ساعت‌هاي‌گران‌قيمت، ظروف نقره و فرش‌هاي ابريشم بود، ارزشي بيش از٥٠ ميليارد تومان دارد. متهمان اين اموال را در مدت دو سال سرقت کردند.

همچنين متهمان براي اينکه پول فروش اموال سرقتي در حسابشان باقي نماند، با کمک مادر، خواهر و همسر سرکرده باند، سعی در رد‌گم‌کردن داشتند و در حساب مادر او مبلغي بالغ ‌بر دوميليارد تومان پول وجود داشت. متهمان همچنین با پول‌هاي سرقتي براي اعضاي خانواده خود خودروهاي چندصد‌ميليوني خريده بودند. در ادامه معلوم شد يکي از متهمان پيش از اين، پدرش را در جريان درگيري خانوادگي به قتل رسانده بود.

منتشر شده در پول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس