کشت برنج با آب شور دریا

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از تابناک به نقل از Russia Today،  این دستاورد در گذشته هم آزموده شده بود، اما دانشمندان موسسه ی تحقیق و توسعه ی برنج مقاوم کینگداو-آلکالی توانسته اند با سه برابر کردن میزان بازدهی این محصول، آن را به میزان 4.5 تن در هکتار افزایش داده و وارد مرحله ی تجاری سازی نمایند.

دستاورد خارق العاده‌ی دانشمندان چینی در کشت برنج با آب شور دریا

به گفته ی یوان لنگپینگ، که از او به عنوان “پدر برنج ترکیبی” چین یاد می شود، کشت برنج در آب نمک مجموع تولید برنج چین را در حدود 20 درصد افزایش خواهد داد و بیش از 200 میلیون نفر می تواند از آن تغذیه کند.

این نوع جدید از برنج ترکیبی در کنار 200 نوع دیگر برنج موجود در کینگداو تولید شده است (کینگداو نام شهری ساحلی در شرق استان شاندونگ چین است). محققان چینی این موفقیت را به وسیله ی پمپ کردن آب دریای زرد، رقیق کردن آن، و در نهایت هدایت آب ها به سوی شالیزارهای کشت برنج به دست آورده اند.

لازم به ذکر است که از ماه آگوست، برنج تولید شده از آب رقیق شده ی دریای زرد در بازارهای اینترنتی برای فروش گذاشته شده است. این در حالی ست که، این نوع جدید برنج با قیمت هر کیلو 50 یوان (7.5 دلار) هشت برابر گران تر از برنج تولید شده به وسیله ی شیوه های سنتی کشت برنج است.

به گفته ی یک مدیر مالی چینی، سایت اینترنتی مذکور در ماه گذشته ی میلادی سفارش هزار مشتری برای خرید این نوع از برنج را ثبت نموده است و از ماه آگوست دست کم 6 تن از این برنج به فروش رفته است. همچنین، پیش بینی می شود که تا پایان سال جاری درآمد حاصل از فروش این محصول نوآورانه به مبلغ 10 میلیون یوآن (1.5 میلیون دلار) افزایش خواهد داشت.  

 به گفته ی نا ژنگیوان، مدیر موسسه ی کشاورزی زیست محیطی ینان، این محصول را  نمی توان “برنج دریایی” نامید زیرا این برنج در محیطی کشت می شود که آب شیرین با آب دریا ترکیب می گردد.

دانشمندان بر این عقیده اند که  برای تولید نوعی از برنج که در آب دریا کشت شود، سال ها تحقیق و پژوهش بیشتر مورد نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس