کرمان| کرمان بیشترین مالیات کشور را پرداخت می‌کند

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی امروز صبح در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ستاد اقتصاد مقاومتی و فعالان اقتصادی استان کرمان با وزیر اقتصاد در هتل پارس کرمان با اشاره به اینکه اقدامات استان در راستای تمرکززدایی است اظهارداشت: از 52 دستگاه استان قوانین مزاحم احصا و به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.

وی دولتی بودن توسعه را یک آسیب دانست و افزود: توسعه گرفتار دولت شده است و توسعه را باید به بخش غیردولتی واگذار کرد.

استاندار کرمان با بیان اینکه عدم انسجام ارکان حکومت نیز یک مشکل بزرگ بود گفت: در استان کرمان مدل مثلث توسعه اقتصادی را اجرایی کردیم و موفق هم بود.

وی با اشاره به اینکه مثلث توسعه اقتصادی با هدف همگرایی و انسجام‌بخشی بین ارکان حکومت در کرمان تشکیل شد و دستآوردهای خوبی داشته است بیان کرد: نمایندگان مجلس در راس این مثلث هستند، کارگزاران حکومت از دیگر اضلاع مثلث و راس سوم مثلث کارآفرینان و سرمایه‌گذاران هستند و ائمه جمعه ناظر مثلث توسعه اقتصادی در استان بوده و همه به این مدل پایبند هستند.

رزم‌حسینی با بیان اینکه در کارنامه مثلث توسعه اقتصادی دو هزار و 439 تفاهمنانه امضا شده افزود: بیش از 70 هزار میلیارد تومان در کرمان سرمایه‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز در رفسنجان بیش از هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح می‌شود عنوان کرد: نرخ بیکاری در استان کرمان به حدود 10 درصد کاهش پیدا کرده است.

استاندار کرمان با بیان اینکه در سال 95، 45 هزار شغل و در سال گذشته نیز 40 هزار شغل در استان ایجاد شده که پایدار هم هستند افزود: صادرات استان کرمان در این مدت به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه 400 میلیون دلار صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در استان کرمان در سال گذشته بوده است بیان کرد: قلعه‌گنج به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور مطرح شده و این شهرستان کاملا متحول شده است.

رزم‌حسینی با بیان اینکه 530 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در سال گذشته در استان کرمان انجام شده است گفت: در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اعتقاد داریم که کمترین هزینه را در اجرا دارد و بیشترین درآمدزایی ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود 130 هزار گردشگر خارجی به کرمان آمدند افزود: تمام اماکن تاریخی قابل مرمت را در استان کرمان مرمت خواهیم کرد.

استاندار کرمان با بیان اینکه قلعه‌گنج را به بخش غیردولتی سپردیم و حکومت پشتیبانی کرد افزود: امروز می‌بینیم آثار توسعه در قلعه‌گنج چگونه امنیت را به این منطقه برگردانده است.

وی با اشاره به اینکه در قلعه‌گنج هیچ بخش صنعتی وجود نداشت گفت: امروز چندین کارخانه صنعتی در آنجا تاسیس و راه‌اندازی شده است.

رزم‌حسینی با بیان اینکه استان کرمان به هشت معین اقتصادی تقسیم شد بیان کرد: امروز 23 بنگاه اقتصادی به‌عنوان معین اقتصادی، توسعه را در استان برعهده گرفتند.

وی با بیان اینکه بالاترین پرداخت مالیاتی را در استان کرمان داریم گفت: با توجه به اینکه اقدامات انجام  شده در استان کرمان بدون یک ریال پول دولت بوده است اما مالیات هم در استان پرداخت شده است.

منتشر شده در پول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس