چین پس از 13 سال اوراق قرضه می فروشد

چین برای اولین بار در 13 سال گذشته تصمیم به فروش دو میلیارد دلار اوراق قرضه در بازار را دارد.

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از ایرنا، وزارت دارایی چین روز شنبه در تارنمای خود نوشت: برخی از پکن انتقاد کرده اند که به دنبال منافع مادی می باشد به همین منظور، بار دیگر کار انتشار و فروش اوراق قرضه را آغاز کرده است.

چین در یک دهه گذشته از بزرگترین فروشندگان اوراق قرضه دلاری بود و یکی از علت های آن داشتن ذخیره بزرگ ارزی در بانک مرکزی این کشور است.

با این وصف در سال های اخیر چین این برنامه را متوقف کرده بود و ولی حالا کارشناسان می گویند دلیل چنین اقدامی، نیاز پکن به منابع مالی خارجی نیست.

این وزارتخانه افزود که انتشار و فروش اوراق قرضه دلاری به چین امکان می دهد تا هماهنگی بهتری با نظام مالی دنیا داشته باشد و در قیمت گذاری سهام، اوراق بهادار و ارز فعالتر شود و همزمان سرمایه گذاران خارجی از اوضاع اقتصادی این کشور درک بهتری پیدا کنند.

وزارت دارایی چین در ماه جاری میلادی اعلام کرد که بانک مرکزی یک میلیارد دلار اوراق قرضه را با دوره پنج ساله در این کشور و یک میلیارد دلار دیگر را با دوره 10 ساله اعتباری در هنگ کنگ به فروش می رساند، اما از اعلام زمان دقیق این برنامه خودداری کرده است.

از سال 2004 میلادی که چین اوراق قرضه دلاری را به ارزش یک میلیارد و 700 میلیون دلار فروخت تاکنون چنین برنامه ای در دستور کار وزارت دارایی و بانک مرکزی نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس