پیگیری سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده و عوارض بنزین

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از افکارنیوز،

محمد علی نجفی شهردار تهران امروز طی سخنانی در مراسم افتتاحیه نخستین اجلاس شهرداران کلانشهرهای کشور در دوره پنجم مدیریت شهری، به چالش های مشترک کلانشهرها در کشور اشاره کرد و گفت: در طول دو ماه گذشته به نمایندگی از کلانشهرها و شهرداری ها در دولت شرکت کردم و در حد ممکن نظرات خود را از موضع شهرداران کشور درباره مسائل مختلف بیان کردم.

وی افزود:در این مدت ارتباطات وسیعی با کمیسیون ها، فراکسیون ها و نمایندگان مجلس برقرار شده است.

 نجفی با اشاره به حضور خود در کمیسیون های عمران، امور شوراها و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به منظور ارائه گزارش از وضعیت کلانشهرها، منابع مالی شهرها و مسائل مربوط به تهران، تصریح کرد: در این مدت جلسه ای با نمایندگان شهر تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار شده که این جلسات می تواند در سایر شهرها نیز ادامه پیدا کند.

 شهردار تهران در ادامه پیگیری سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده، تامین درآمد های پایدار شهری، اختصاص دو میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی به منظور گسترش حمل و نقل ریلی در کلانشهرها و پرداخت ردیف های بودجه ای شهرداری ها را از مهم ترین مسائل پیش روی کلانشهرها عنوان کرد.

پیگیری سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده و عوارض بنزین

 شهردار تهران با اشاره به تشکیل کمیته ای مشترک برای پیگیری مطالبات متقابل دولت و شهرداری تهران، تصریح کرد: در کنار این موارد تخصیص عوارض بنزین و گازوئیل به منظور توسعه حمل و نقل عمومی در کنار توجه به ماده 12 قانون حمایت از تولید داخلی از دیگر مواردی است که در این دوره قابلیت پیگیری دارد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تعیین جایگاه حکومت های محلی در کشور و توجه به مسئله مدیریت یکپارچه شهری، بیان کرد: در مرحله اول ضروری است، مدیریت هماهنگ شهری را داشته باشیم تا شهرداری ها محور هماهنگی همه خدمات ارائه شده در شهر شوند و سپس به صورت تدریجی به سمت مدیریت یکپارچه شهری حرکت کنیم تا هر بخشی که آمادگی دارد، به شهرداری ها واگذار شود.

  شهردار تهران در پایان ضمن تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف مسئله درآمد های پایدار شهری، تصریح کرد: سهم شهرداری ها از مالیات های ملی، درآمد شهری از محل عوارض و تعرفه ها در کنار سهم مردم از تامین درآمد ها سه جزء اصلی درآمد های پایدار شهری را تشکیل می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس