پرداخت2.3 میلیارد دلار به صادرکنندگان آمریکایی از سوی شرکت چینی متهم به نقض تحریم‌های ایران

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، یک مقام شرکت ZTE چین گفت این شرکت در سال 2017 بیش از 2.3 میلیارد دلار به 211 صادرکننده آمریکایی پرداخت کرده است.

این شرکت پس از اینکه وزارت تجارت آمریکا فروش محصولات آمریکایی به آن را ممنوع کرد، عمده فعالیت‌هایش را در ماه جاری میلادی به حالت تعلیق درآورده است.

این مقام چینی توضیح داد این شرکت به هر کدام از شرکت‌های کوالکام، اینتل، بردکام، تگزاس اینستورومنت، بیش از 100 میلیون دلار پرداخت کرده است.

زد تی ایی، به شرکت‌های آمریکایی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای تجهیزات تلکام نظیر کوالکام و اینتل برای تامین قطعات وابسته است.

این شرکت چینی مارس سال گذشته نزدیک به 900 میلیون دلار به عنوان جریمه برای صادرات فناوری به ایران و کره شمالی به آمریکا پرداخت کرد.

وزارت بازرگانی امریکا در آوریل امسال متوجه شد زد تی ایی شرایط مصالحه سال گذشته را نقض کرده است و شرکت‌های آمریکایی را از فروش به این شرکت به مدت 7 سال منع کرد. در نتیجه، زد تی ایی عمده فعالیت‌های خود را اوایل امسال به حالت تعلیق درآورد.

این موضوع در جریان دیدار هیئت آمریکایی به سرپرستی استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا با مقامات چینی در پکن در هفته گذشته مطرح شد و مورد مذاکره قرار گرفت.

یک فرد مطلع گفت این شرکت چینی در اول ماه می نامه ای به وزارت بازرگانی آمریکا برای رفع ممنوعیت 15 اوریل ارسال کرد که مورد توجه قرار نگرفت. دستور ممنوعیت «خسارت جبران ناپذیری»به این شرکت و شرکا و میلیون‌ها مصرف‌کننده به ویژه کسانی که از تلفن همراه این شرکت استفاده می‌کنند و اپراتورهای شبکه‌های بزرگ وارد کرده است.

به گفته تحلیلگران، برآورد شده است که از 30 درصد قطعات مورد استفاده در تجهیزات زد تی ایی، 25 درصد آن را شرکت‌های آمریکایی تامین می‌کنند.

شرکت‌های اینتل، بردکام، کوالکام از اظهارنظر در این رابطه خودداری کردند.

کوالکام ماه گذشته اعلام کرد که انتظار می رود خسارت ناشی از عدم فروش به زد تی ایی برای این شرکت، 3 سنت به ازای هر سهم در سه ماهه کنونی باشد.

به گفته مقامات این شرکت، ZTE برای 100 میلیون کاربر در هند، 300 میلیون کاربر در اندونزی و 29 میلیون کاربر در ایتالیا خدمات رسانی می‌کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا متوجه شد این شرکت در سال 2017 به مصالحه اش عمل نکرده است از جمله اینکه 35 کارمندش را که خطا کرده و گزارش‌های نادرست ارائه داده‌اند را توبیخ نکرده یا مزایایشان را کاهش نداده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس