همدان| "اختلافات" سبب عدم پیشرفت نهاوند شده است

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از خبرگزاری تسنیم از نهاوند شامگاه شنبه محمد ناصر نیکبخت در دومین جلسه شورای اداری شهرستان نهاوند که با محوریت تودیع و معارفه فرمانداران قدیم و جدید نهاوند در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند برگزار شد، اظهار داشت:  آقای مراد ناصری آدم بسیار قاطعی است و تمام ضرورت‌هایی که امروز ما برای توسعه شهرستان لازم داریم ایشان دارند.

نیکبخت افزود: در شهرستان شایعه شده است که به خواست نماینده مجلس آقای حمیدوند را از سمت فرمانداری نهاوند برداشته‌ایم و کسانی که این شایعه و شاعبه را در شهرستان ایجاد کرده‌اند باید بدانند که در محضر خداوند شرمسار خواهند بود زیرا آقای بهرام‌نیا در این جابه‌جایی هیچگونه دخالتی نداشته‌ است.

وی عنوان کرد: یک فرماندار باید جامعه‌نگر باشد و دولت را باید صد در صد قبول داشته باشد و حتی رئیس جمهور نیز  به عنوان رئیس دولت اعلام کرده است که افراطی‌ها را در بدنه دولت نپذیرید.

استاندار همدان بیان کرد: آقای حمیدوند را نیز  به عنوان یک همکار خوب، انقلابی، صادق، همراه و حامی نظرات دولت می‌شناسیم و سعی کردیم که ایشان از گردونه خدمتشان از استان خارج نشود و قطعا شاهد توفیقات بیشتری از آقای حمیدوند در سمت فرماندار  اسدآباد خواهیم بود.

اختلافات در نهاوند سبب شد که این شهرستان پیشرفت نکند

نیکبخت تاکید کرد: یکی از آسیب‌هایی که نگذاشت نهاوند برای طی قله‌های تعالی و پیشرفت سرعت داشته باشد اختلافاتی بوده که همیشه در نهاوند وجود داشته است و امیدوراریم که روز‌به روز این اختلافات کمتر شود.

وی اظهار داشت: به خاطر همین اختلافات شهرستان نهاوند با همه شهرهای استان و حتی شهرهای کشور فرق دارد و از آقای ناصری انتظار دارم که برای کار در نهاوند وارد مسائل حاشیه‌ای، جناحی و بگو مگوها نشود و فقط  برای مردم نهاوند کار کند.

مدیران پروازی را نمی‌پذیریم

نیکبخت با اشاره به مدیران پروازی در شهرستان، تصریح کرد: از آقای ناصری می‌خواهم که به مدیران پروازی شهرستان فرصت بدهد که در نهاوند مستقر شوند و اگر در
نهاوند مستقر نشدند عذر آن‌ها را بخواهد زیرا من برنمی‌تابم که یک مدیر وقت و ساعت اداری با جسم و روح خسته در محل خدمتش حاضر شود.

وی افزود: امروز ما در استان نیاز به هم‌افزایی، وحدت و هم‌گرایی داریم و استان همدان از معدود استان‌های کشور است که با مجمع نمایندگان در استان تعامل و هماهنگی دارد.

استاندار همدان عنوان کرد: در توسعه استان نباید خط کشی کنیم و از همه کسانی که می‌توانند در توسعه استان قدمی بردارند باید استفاده کنیم تا بتوانیم اقتصاد مقاومتی، تولید و‌ اشتغال را در استان افزایش دهیم.

نیکبخت بیان کرد: انقلاب خدمات بسیار شایسته‌ای برای مردم انجام داده است و خدمات زیرساختی از قبیل راه، آب، گاز، بهداشت و خدمات زیر بنایی را در اقصی نقاط روستاها ایجاد کرده است اما روستائیان با همه امکاناتی که نظام برای آن‌ها فراهم کرده است اگر جوانانشان بیکار باشند قطعا در روستاها نخواهند ماند.

برای ایجاد اشتغال در استان در حال حاضر هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار داریم

وی با بیان‌ این‌که امروز همه ما باید تلاش کنیم که برای جوانان شهری و روستایی ایجاد اشتغال کنیم، اظهار داشت: علاوه بر وام‌هایی که تاکنون پرداخت کرده‌ایم برای ایجاد اشتغال در استان در حال حاضر هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار داریم که باید تلاش کنیم که همه این اعتبار را در قالب تسهیلات ایجاد اشتغال  به مردم پرداخت کنیم.

نیکبخت تصریح کرد: آقای ناصری در زمینه ایجاد اشتغال در شهرستان خوب ورود پیدا کرده‌ است و من نیز با بانک‌های عامل صحبت کرده‌ام که برنامه‌هایشان را در پرداخت تسهیلات ایجاد اشتغال تسهیل کنند.

 از عملکرد بانک سینا در نهاوند راضی نیستم

وی افزود: من از عملکرد بانک سینا در نهاوند اصلا راضی نیستم و بانک سینا در نهاوند موظف هست که وارد کار شود و هرچه سریعتر این مشکل را حل کند و همه ما در استان باید تلاش کنیم که سهمیه تسهیلات ایجاد اشتغال استان را جذب کنیم و جزء استان‌هایی قرار بگیریم که تسهیلات استان‌های دیگر را جذب کنیم.

استاندار همدان عنوان کرد: مشکلات امنیتی، سیاسی و اجتماعی در کشور قطعا با حل مشکلات اقتصادی حل می‌شوند و از همین روی همه ما باید به مسائل توسعه‌ای و ایجاد اشتغال توجه ویژه داشته باشیم.

عملیات اجرایی دو محور نهاوند_ آورزمان و سه راهی شعبان را به زودی آغاز می‌کنیم

نیکبخت به مشکلات کمبود پزشک در نهاوند اشاره کرد و گفت: مشکلات بیمارستان‌ها و کمبود پزشک متخصص در شهرستان را پیگیری خواهیم کرد و عملیات اجرایی دو محور نهاوند_ آورزمان و محور سه راهی شعبان را هرچه سریعتر آغاز می‌کنیم.

وی بیان کرد: آقای ناصری تصمیمش بر این است که با تمام توان به جنگ با بیکاری در شهرستان برود و این مشکل را در شهرستان حل کند و من نیز آقای ناصری را پشتیبانی می‌کنم و از همه مسئولان شهرستان نیز خواهش می‌کنم که آقای ناصری را کمک و پشتیبانی کنند.

شهردار جدید نهاوند وضعیت آسفالت شهر نهاوند را اصلاح کند

نیکبخت اظهار داشت: وضعیت آسفالت خیابان‌های شهر نهاوند جالب نیست و امیدورام که شهردار جدید نهاوند این وضعیت را درست کند.

وی تاکید کرد: آقای حسین‌پور شهردار جدید نهاوند شهردار لایق و پرتوانی است و امیدورایم که شورای شهر نهاوند با ایشان همکاری لازم را داشته باشند و با کمک فرمانداری در تقسیم اعتبارات بین ادارات شهرستان شهرداری نهاوند را ویژه ببینند تا مشکلات شهر نهاوند هرچه سریعتر حل شود.

استاندار همدان با اشاره به وضعیت سراب‌های نهاوند، اظهار داشت: وضعیت سراب‌های نهاوند باید مشخص شوند و شهرداری گیان به خاطر دریافت ورودی سراب گیان درآمد زیادی دارد که می‌تواند از محل این درآمد زیاد کارهای زیادی انجام دهد و باید بررسی شود که شهرداری گیان این درآمد را کجا هزینه می‌کند و امیدواریم که در این زمینه به نتیجه برسیم.

استاندار همدان افزود: امیدوارم که با تلاش همه ما شهرستان نهاوند را به درجه‌ایی از پیشرفت و توسعه برسانیم که حق شهرستان است و استحقاق آن را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس