نمایندگان پارلمان فرانسه خواستار توقف فروش تسلیحات پاریس به ریاض شدند

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ورود «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان به «پاریس» برای یک دیدار سه روزه، بار دیگر، نگرانی نمایندگان پارلمان فرانسه را در خصوص صادرات تسلیحات این کشور به «ریاض» برانگیخت.

یکی از مقامات وزارت دفاع فرانسه در این زمینه گفت: «در ارتباط با مقامات سعودی، فرانسه یک راهبرد جدیدی برای صادرات تسلیحات به عربستان سعودی طرح‌ریزی کرده است که مدیریت آن تاکنون بر عهده سازمان فرانسوی ODAS (سازمان فرانسوی مدیریت منافع دفاعی فرانسه در عربستان سعودی) بوده است».

این مقام فرانسوی همچنین به این مسئله اشاره کرد که از هم‌اکنون، این راهبرد تحت پوشش «توافق بین دولتی میان دو کشور» خواهد بود و این در حالی است که ODAS «تنها وظیفه پایان دادن به قراردادهای کنونی را برعهده خواهد داشت».

دیدار سلمان از فرانسه که از روز یکشنبه (دیروز) آغاز شده است در میان افزایش فشار نمایندگان پارلمان فرانسه به صورت گرفته است که در خصوص فروش تسلیحات فرانسه به عربستان سعودی که جنگ یمن را به راه انداخته است، ابراز نگرانی کرده‌اند.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک در این زمینه گزارش کرد که شمالی از نمایندگان پارلمان فرانسه خواستار تحقیقات درباره صادرات تسلیحات فرانسه به ریاض شده‌اند و درخواستی را برای تشکیل یک کمیسیون 30 نفری برای تحقیق درباره مشارکت پاریس در جنگ ریاض در یمن شده‌اند.

در حال تکمیل…

عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس