نماینده مجلس: درصدی از درآمدهای مرز باشماق برای آبادانی منطقه اختصاص یابد

منصور مرادی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سفر استاندار کردستان به شهرستان مریوان به عنوان اولین سفر شهرستانی توجه ویژه به مرز باشماق مریوان را یک ضرورت برای مسئولان دانست.
وی اظهار کرد: مرز باشماق به عنوان ویترین غرب کشور، سومین مرز رسمی کشور به لحاظ بیشترین حجم صادرات کالا دبه عراق، نیازمند توجه ویژه و ساماندهی است.
مرادی افزود: سالیانه بطور متوسط بیش از چهار میلیون دلار درآمد ناشی از صادرات کالاها در مرز رسمی باشماق به خزانه وارد می شود، اما از این درآمد هیچ مبلغی برای توسعه منطقه تخصیص داده نمی شود.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با استاندار کردستان جلسه ای داشتیم و درصددیم مصوبه ای برای تخصیص درصدی از درآمدهای مرزی به شهرستان و منطقه محدوده مرز در مجلس به تصویب برسانیم تا این درآمد صرف توسعه مناطق مرزی شود.
مرادی یادآور شد: در بازدید روز گذشته استاندار کردستان از شهرستان مریوان، دستور ساماندهی وضعیت نابسامان این مرز بین المللی صادر شد تا در یکماه آینده این کار اجرایی شود.
وی اضافه کرد: استاندار کردستان همچنین در دیدار با کارگران، صادر کنندگان و رانندگان شاغل در مرز باشماق ضمن استماع مشکلات و درد دل های آنها، دستور پیگیری مشکلات بیمه تامین اجتماعی، تعیین تکلیف آژانس های مسافربری و نبود امکانات رفاهی در مرز را به مسئولان مربوطه اعلام کردند.
به گفته مرادی، جلسه مشترکی با مسئولان وزارت ارتباطات و اطلاعات و مدیران کل دستگاه های تابعه این وزارتخانه در استان کردستان به منظور بررسی مشکلات شهرستان های مریوان و سروآباد در حوزه ارتباطات روز چهارشنبه (فردا) داریم.
به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از ایرنا، شهرستان های مریوان و سروآباد با بیش از 250 هزار نفر جمعیت در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند.
خبرنگار: فرزاد آداک ** انتشار: مجید سلیمانی
7354/9102

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس