نمایش آثار ۱۸ هنرمند در گالری آیریک/ گالری‌داری کار دشواری است

معصومه حیدری مدیر داخلی گالری آیریک درباره نمایشگاه گروهی هنرمندان تجسمی که در این گالری برپاست به خبرنگار مهر گفت: گالری آیریک اغلب برای برپایی نمایشگاه های گروهی، فراخوان با موضوعی مشخص اعلام می‌کند و از بین آثار ارسالی تعدادی تابلو برای نمایشگاه انتخاب می شود، اما نمایشگاه گروهی که در حال حاضر در گالری دایر است این ویژگی را ندارد و به پیشنهاد ارغوان افشاریان کیوریتور نمایشگاه برپا شده است.

وی در مورد آثار هنری نمایشگاه گروهی هنرمندان تجسمی بیان کرد: در این نمایشگاه ۱۸ هنرمند، ۳۵ اثر نقاشی با تکنیک های مختلف، تعدادی اثر حجم و عکس را به نمایش گذاشته اند. بر این اساس هنرمندان شرکت کننده در نمایشگاه گروهی هنرمندان تجسمی که تا ۳۰ فروردین ماه در گالری آیریک برپاست، عبارتند از هیرومحمد حسینی، سحر شکراله زاده، اردشیر محرابی اختر، زهرا طرخان زاده، مرجان فیض آبادی، نیلوفر نوبهاری، چکامه تارانما، نازنین بلورچی، طاهره اتباعی طبری، حسین جلیلیان، بهزاد صنعتی، صبا عشقی، مهناز فرهید، حسنیه فتحی، فاطمه سپهوند، آرمان فیض عسگری، زهرا حوراسفند و علی عسگری.

حیدری در بخش دیگر گفتگو درباره واقع شدن گالری آیریک در یک مجتمع تجاری و استقبال مردم از آن به خبرنگار مهر گفت: به نظر من محل یک گالری مهم نیست و ارتباط مدیریت گالری با هنرمندان و بحث فروش آثار هنری مهم است؛ از این جهت گالری‌داری کاری دشوار است و لازمه آن ارتباط داشتن با جامعه هنری، مجموعه داران، دلالان هنری و … است. ما در گالری آیریک آثار هنری بسیاری در طول سال به اقشار مختلف و همچنین سازمان های دولتی فروخته ایم.

وی در توضیح بیشتر گفت: بیشتر گالری های تهران در حال حاضر به دلایل مختلف در مرکز شهر تجمیع شده اند. گالری هایی که در مرکز شهر هستند مشکلاتی برای بازدیدکنندگان دارند که از جمله آنها طرح ترافیک و دسترسی دشوار به محلی برای پارک خودرو است اما گالری آیریک خارج از محدوده طرح ترافیک است و به دلیل حضور در یک مجتمع تجاری، پارکینگ طبقاتی دارد. هنرمندانی که از شهرهای مجاور به تهران می آیند به دلیل دسترسی آسان، پای ثابت گالری آیریک هستند.

مدیر داخلی گالری آیریک در پایان عنوان کرد: در کنار نمایشگاه هایی که داریم همیشه ورک شاپ برگزار می‌کنیم و به همین دلیل استقبال دانشجویان و استادان دانشگاه ها را نیز شاهدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس