میلیونها کاربر فیس بوک تحت تأثیر سیگنال کرملین!

میلیونها کاربر فیس بوک تحت تأثیر سیگنال کرملین!   به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از پارسینه، این شبکه اجتماعی گفت که حدود ۸۰ هزار پست که توسط عوامل مستقر در روسیه آپلود شده، قبل و پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ تولید شد.بیشتر این پست ها شامل پیام های تفرقه انگیز در مورد مسائل اجتماعی و سیاسی بود.
فیسبوک این آمار را پیش از جلسه ای در سنای آمریکا منتشر کرد که طی آن قرار است در کنار نمایندگان دو شرکت دیگر، توییتر و گوگل، درباره تاثیر تلاش های روسیه بر سایت های پرطرفدار سخن بگوید.روسیه مکررا ادعاهای تلاش برای نفوذ در انتخابات آمریکا که به پیروزی دونالد ترامپ منجر شد را رد کرده است.

تازه ترین ارقام جمع آوری شده توسط فیسبوک را دو سازمان خبری رویترز و واشنگتن پست گزارش کردند.این ۸۰ هزار پست بین ژوئن ۲۰۱۵ تا اوت ۲۰۱۷ منتشر شد.فیسبوک گفت که اینها توسط یک شرکت روسی مرتبط با کرملین پست شده است.به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از رویترز کالین استرچ مشاور حقوقی ارشد فیسبوک نوشته است که “این اقدامات با ماموریت فیسبوک برای ساختن یک محیط اجتماعی و همه ارزش های آن در تضاد است.”

“و ما مصمم هستیم هرچه در توان داریم برای رسیدگی به این تهدید تازه انجام دهیم.”به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از واشنگتن پست روز دوشنبه گوگل هم فاش کرد که “ترول های” روس (به اصطلاح عوامل تحریک و تفرقه در اینترنت) بیش از هزار ویدئو در ۱۸ کانال مختلف اینترنتی آپلود کردند.

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از رویترز همزمان توییتر ۲۷۵۲ حساب که رد آن را به “آژانس تحقیقات اینترنتی” روسیه گرفت، شناسایی و معلق کرد.فیسبوک اخیرا قرار بود سه هزار آگهی سیاسی را تحویل یک کمیته کنگره دهد که درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا تحقیق می کند.

اما از سویی دیگر پل منافورت، رئیس پیشین ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، که از طرف دادگاه آمریکا با اتهام‌هایی مانند پول‌شویی یا پنهان‌کاری در رابطه با فعالیتش برای رئیس‌جمهوری پیشین اوکراین، و مانع‌تراشی در تحقیقات اف‌بی‌آی روبه‌رو شده، این اتهام‌ها را رد کرد.

علاوه بر پل منافورت، ریک گیتس، همکار او نیز با اتهام‌های مشابهی روبه‌رو شده‌است. هر دو نفر روز سه‌شنبه هشتم آبان‌ماه، خود را تسلیم مقام‌های پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، کردند و در دادگاهی در واشینگتن حاضر شدند.

دادگاه در حال حاضر هر دو را در حصر خانگی قرار داده و برای منافورت ۱۰ میلیون دلار و برای گیتس، پنج میلیون دلار وثیقه تعیین کرده‌است.هر دو نفر با ۱۲ مورد اتهام روبه‌رو شده‌اند که از جمله آن‌ها توطئه علیه الات متحده، توطئه با هدف پول‌شویی، انجام ماموریت برای کشور خارجی بدون ثبت رسمی، اظهارات دروغ و چند مورد اتهام مالی و بانکی دیگر است.

بنا بر مدارک ارائه‌شده از سوی دادگاه، در عین حال جرج پاپادو‌ُپولوُس که متهم به دروغ‌گویی به اف‌بی‌آی در مورد روابطش با روسیه شده، اتهام‌ها را پذیرفته‌است. پاپادو‌ُپولوُس یکی از مشاوران پیشین ستاد انتخاباتی ترامپ در امور سیاست خارجی بود که پیش‌تر و در ماه ژوئیه بازداشت شد.

کیفرخواست‌های رسمی روز گذشته در ایالات متحده، نخستین از این دست در پی آغاز به‌کار رابرت مولر، مستشار ویژه تحقیقات در مورد پرونده اتهام‌های واردشده به روسیه، در ارتباط با دخالت در انتخابات آمریکا با هدف تاثیرگذاری بر نتیجه آن، است.

کیفرخواست‌های مطرح‌شده علیه منافورت و گیتس، آن‌ها را متهم کرده‌است که «ده‌ها میلیون دلار دستمزد» از بابت کار برای ویکتور یانوکویچ، رئیس‌جمهوری پیشین اوکراین که روابط نزدیکی با مسکو دارد، و نیز ستادها و احزاب مربوط به او، گرفته‌اند. یانوکوویچ در جریان اعتراضات اوکراین مقام خود را از دست داد و به روسیه رفت.

پل منافورت و ریک گیتز متهم شده‌اند که برای «پنهان‌کردن» این دستمزدها از مقام‌های آمریکایی، طی سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ اقدام به فریب‌‌کاری بانکی و پول‌شویی کرده‌اند.

منافورت، رئیس وقت ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، در پایان مرداد ماه سال ۱۳۹۵، از سمت خود در کارزار انتخاباتی کناره گرفت. بنا بر گزارش‌ها، او به ترامپ گفته بود به دلیل این که حضورش در ستاد انتخاباتی باعث تدوام «حاشیه‌سازی» برای نامزد حزب جمهوری‌خواه می شود، از این سمت کنار می‌رود. استعفای منافورت به دنبال انتشار گزارش‌ها درباره نقش او در کمک به ویکتور یانوکوویچ، رخ داد.
 پلیس فدرال آمریکا در ماه ژوئیه خانه منافورت را هدف بازرسی قرار داده بود. وکیل ترامپ هفته پیش به «نیویورک‌تایمز» گفته بود هیچ نگرانی در این زمینه که منافورت ممکن است اطلاعاتی مخرب، در قبال معامله‌ای برای جلوگیری از محاکمه خود ارائه کند، وجود ندارد.
منافورت مدارکی به کمیته قضائی سنا و کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا ارائه کرده‌‌است. بنا بر گزارش‌ها این مدارک، یادداشت‌هایی را از جریان دیدار دونالد ترامپ جونیور، پسر دونالد ترامپ، با یک وکیل مرتبط با مسکو در سال گذشته میلادی در بر می‌گیرند. پسر ترامپ تیر ماه گذشته همراه جرد کوشنر، داماد رئیس‌جمهوری آمریکا و پل منافورت، با یک وکیل روس که مدعی شده بود اطلاعات زیان‌آوری در مورد ستاد هیلاری کلینتون دارد، دیدار کرده بود. پسر ترامپ در بیانیه‌ای گفته بود حرف‌های وکیل روس مبهم و بی‌معنی بود و مشخص شد اطلاعات خاصی در اختیار ندارد.

منتشر شده در پول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس