مشکلی در تامین و توزیع کالا ایام عید وجود ندارد/ بازرسی فعلی از بازار ساختار کاملی نیست

مشکلی در تامین و توزیع کالا ایام عید وجود ندارد/ بازرسی فعلی از بازارساختار کاملی نیستعلی فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد میزان درباره برنامه اصناف برای نظارت بر بازار شب عید اظهار کرد: برای بازرسی در ایام عید باید تمهیدات و تسهیلات ویژه ای در نظر گرفت بخشی از بازرسین اتحادیه ها در قالب بازرسان افتخاری در کنار بازرسین اتاق همکاری خواهند کرد.

وی ادامه داد: همچنین ساعت کار بازرسین را افزایش خواهیم داد و اگر نیاز بود طرح تشدید بازرسی ها هم بیشتر استفاده خواهیم کرد و آنچه در توان است در بحث کنترل بازرسی و نظارت استفاده خواهیم کرد.

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه بازرسی فعلی ساختار بسیار کاملی نیست گفت: بخشی که در حال حاضر عهده دار بازرسی است شامل یک‌هزارو 450 نفر هستند که باید این بخش را تقویت کنیم.

فاضلی تصریح کرد: البته تقویت نیروی انسانی در این بخش را خیلی مثمر ثمر نمی دانم بلکه باید در زمینه بازرسی بیشتر از مردم استفاده کنیم و اگر بتوانیم بحث نظارت کنترل و بازرسی بر بازار را مردم محور کنیم یقیننا کاربردی تر خواهد بود.

وی تصریح کرد: در روزهای پایان سال باید مردم کمک کنند تا اگر نقصی در مجموعه بازار می بینند سریعا به 124 اعلام کنند تا بازرسین بر اساس شکایت مردم وارد عمل شوند نه اینکه نیرو به بازار گسیل کنیم تا آن را کنترل کنیم و این در شان بازار نیست.

رئیس اتاق اصناف تاکید کرد: به دلیل اینکه در تامین و توزیع کالا برای ایام عید هیچ مشکلی نداریم بالطبع نباید شاهد موضوع کم فروشی یا گرانفروشی در بازار را آنچنان شاهد باشیم اما وظیفه اتاق اصناف کنترل نظارت و بازار است و حتما وظیفه خود را در چارچوب قانون انجام خواهیم داد.

فاضلی درباره طرح تشدید بازرسی ها نیز گفت: در این طرح 400 نفر از بازرسین سازمان حمایت در کنار 1450 نفر بازرس اصناف قرار خواهند داشت.

وی درباره بودجه بازرسی اصناف نیز اظهار کرد: بودجه بازرسی اصناف مجددا با وزیر صنعت طرح شد تا با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی صحبت کنند تا بودجه بازرسی آنچه که مدنظر است پرداخت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس