مشهد| بودجه هیئت هندبال خراسان رضوی جزئی و ناچیز است

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، فوضیه صادق‌زاده؛ نایب رئیس هیئت هندبال خراسان رضوی در مورد اقدامات و فعالیت‌های موجود در لیست برنامه‌ هیئت هندبال، توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن را در متن زیر می‌خوانید:

تسنیم: هیئت هندبال خراسان رضوی تا چند ماه آینده چه فعالیت‌هایی را در نظر گرفته است؟

صادق‌زاده: هیئت هندبال خراسان رضوی برنامه‌های مطلوب و مناسبی را در سال جدید پیش رو دارد، یکی از این برنامه‌ها، برگزاری کلاس‌های مربی‌گری درجه سه در مهر و دی‌ماه است، همچنین کلاس‌های مربی‌گری درجه دو نیز در اسفندماه امسال و همچنین کلاس‌های مدرسی داوری در تیرماه برگزار می‌شود

برگزاری کلاس‌های توجیهی مربی‌گری در اردیبهشت‌ماه امسال، تشکیل کارگاهی در ارتباط با نظام هماهنگ شیوه آموزش مربی‌گری در مردادماه، برپایی کارگاهی با عنوان علم تمرین مربی‌گری در آبان‌ماه و برگزاری کارگاه مربی‌گری در آبان‌ماه از سایر برنامه‌های هیئت هندبال استان در سال 97 است.

کلاس‌های داوری درجه سه در نیمه دوم آبان‌ماه تشکیل می‌شود، علاوه بر آن کلاس‌های داوری درجه دو در نیمه دوم دی‌ماه امسال با حضور داوران استان برگزار می‌شود، از دیگر برنامه‌های هیئت هندبال خراسان رضوی می‌توان به برپایی کلاس‌های داوری درجه یک اشاره کرد، همچنین کارگاه آموزشی داوری در هر ماه دو ساعت برگزار می‌شود.

تسنیم: چه اقدماتی در سال گذشته سبب درخشش ورزش هندبال در خراسان رضوی شده است؟

صادق‌زاده: میزبانی لیگ دسته یک کشوری در اواخر آذرماه و اوایل دی‌ماه، یکی از برنامه‌های حائز اهمیت هیئت هندبال خراسان رضوی بود، همچنین ورزشکاران هندبال استان در سال گذشته به لیگ دسته دو و سه به ترتیب در بخش بانوان و آقایان در شهریور و بهمن‌ماه اعزام شدند، از دیگر اقدامات سال گذشته، می‌توان به برگزاری مسابقات چهارجانبه بانوان در افغانستان در مهرماه اشاره کرد.

رقابت‌های مختلفی از جمله مسابقات جام رمضان در استان برگزار شد، همچنین کلاس‌های آموزشی متعددی مانند کلاس‌های مربی‌گری توسط هیئت هندبال خراسان رضوی برگزار شد، اقدامات بسیاری صورت گرفت و ورزشکاران استان استعداد خود را در ورزش هندبال ثابت کردند.

تسنیم: هیئت هندبال خراسان رضوی چه نوع فعالیتی در شهرستان‌ها انجام می‌دهد؟

صادق‌زاده: معمولاٌ ورزشکاران در بخش بانوان از آقایان کمتر فعالیت دارند، هیئت هندبال خراسان رضوی نیز برای آنها امکاناتی از جمله توپ در اختیار آنها قرار می‌دهد، عواملی مانند داوران و مربیان مجرب در دسترس آنها قرار می‌گیرد، در صورت فقدان رئیس هیئت در شهرستانی، هیئت استان برای انتخاب آن اقدام می‌کند.

برخی از شهرستان‌های استان در بخش هندبال از فعالیت مطلوبی برخوردار هستند، شهرستان‌های فعال در زمینه هندبال شامل تربت جام، تربت حیدریه، طرقبه شاندیز و نظایر آن می‌شود.

تسنیم: استعدادیابی در هیئت هندبال خراسان رضوی چگونه دنبال می‌شود؟

صادق‌زاده: مسابقات جام رمضان می‌تواند به عنوان یکی از برنامه‌های استعدادیابی شناخته شود، سال گذشته پس از چندین سال عدم برگزاری، این مسابقات تشکیل شد و با استقبال مطلوبی مواجه شد، این مسابقات در دو بخش از اواسط ماه رمضان شکل گرفته و تا پایان ماه مبارک، ادامه داشت.

استعدادیابی توسط کمیته امداد هیئت هندبال خراسان رضوی انجام می‌شود، علاوه بر آن، این امر در مدارس شکل می‌گرفت و دانش‌آموزان نوجوان و جوان خود را به مربیان معرفی کرده و از آنها آزمون گرفته می‌شد، دانش‌آموز در صورت مستعد بودن به این ورزش ملحق می‌شدند.

تاکنون امر استعدادیابی اغلب با آموزش و پرورش شکل گرفته بود، به دلیل این‌که بیشتر مربیان هندبال، فرهنگی بوده و در آموزش و پرورش فعالیت دارند، این ارگان با هیئت تعاملات بسیاری داشته است، از آنها می‌توان به دانشگاه فردوسی اشاره کرد.

تسنیم: آیا می‌توان بخشی از مسئله استعدادیابی را با برگزاری میزبانی انجام داد؟

صادق‌زاده: میزبانی نقش موثری در جذب مستعدان ورزش هندبال استان دارد، به عنوان مثال پس از برگزاری لیگ دسته یک، بسیاری از تماشاچیان علاقمند شده و شماره تماس هیئت را گرفتند تا پیگیری کرده و در کلاس‌های آموزشی این ورزش شرکت کنند.

تسنیم: با توجه به اقدامات مطلوب و برنامه‌های بسیار هیئت هندبال خراسان رضوی، اسپانسری برای تأمین بودجه در هیئت حضور دارد؟

صادق‌زاده: هیئت هندبال خراسان رضوی مورد حمایت هیچ اسپانسری نیست، تنها یک اسپانسر در لیگ دسته یک مشکی پوشان و طرقبه شاندیز حضور داشت و یکی از تیم‌ها را حمایت کرد، غیر از آن، هیچ اسپانسری به صورت سالیانه و مطلوب از هیئت حمایت نمی‌کند.

تسنیم: با این وجود هیئت هندبال خراسان رضوی به تنهایی تمامی امور را بر عهده گرفته است؟

صادق‌زاده: بله، هیئت هندبال خراسان رضوی انجام تمامی فعالیت‌های مربوط به ورزش هندبال را بر عهده گرفته و امور استعدادیابی و نظایر آن به نحو مطلوب برگزار می‌شود، با توجه به اقدامات بسیار و مطلوب و همچنین وجود برنامه‌های بسیار در ماه‌های آتی، این هیئت متحمل فشار مالی شده و هزینه‌های گزافی را بر عهده دارد.

تسنیم: هیئت هندبال خراسان رضوی سالن اختصاصی در اختیار دارد؟

صادق‌زاده: هیئت هندبال خراسان رضوی هیچ سالنی به طور اختصاصی در اختیار ندارد، در گذشته سالن مجموعه کوثر از هیئت اخذ شد و به مزایده گذاشته شد، از این پس این سالن در اختیار بخش خصوصی قرار داشته و مربیان هندبال برای برگزاری تمرینات و جلسات ورزشکاران، سالن‌های ورزشی اجاره می‌کنند.

این مساله کمی برای بانوان راحت تر است، چرا که بانوان هیئت در آموزش و پرورش فعالیت داشته و فرهنگی هستند، از این طریق می‌توانند مکان مناسبی برای ورزش را در اختیار بگیرند، اما در بخش آقایان این امر تحقق نیافته و باید پیش از هر مسابقه‌ای اعم از کشوری و نظایر آن، سالنی برای تمرین اجاره کنند.

تسنیم: آیا اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و فدراسیون هندبال از هیئت استان حمایت می‌کنند؟

صادق‌زاده: اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی پس از برگزاری مسابقات مختلف، بخشی از هزینه‌های پرداخت شده را متقل می‌شود، مبلغ در نظر گرفته شده برای هر مسابقه، 10 درصد هزینه‌های کلی آن بوده است.

 فدراسیون هندبال نیز برای برگزاری مسابقات، ورودی نمی‌گرفتند و به صورت رایگان ورشکاران را وارد مجموعه می‌کردند، غیر از این موارد، هیچ حمایتی از سوی هیچ ارگانی به هیئت هندبال استان شکل نمی‌گیرد.

اعضای هیئت درآمد آنچنانی نداشته و به عبارتی اغلب فعالیت آنها به دلیل علاقه به هندبال است، سایر هیئت‌ها با برگزاری کلاس‌های آموزشی و مانند آن درآمد خود را تأمین می‌کنند اما این هیئت سالنی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی ندارد.

تسنیم: اعضای هیئت هندبال خراسان رضوی چه درخواستی از مسئولان مربوطه دارند؟

صادق‌زاده: طی جلسات مختلفی که با حضور فدراسیون هندبال و متولیان این ورزش برگزار شد، اعضای هیئت هندبال خراسان رضوی خواستار بازگردانی سالن مجموعه کوثر بوده تا برای برگزاری تمرینات، راه حلی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس