مردم آلودگی های زیست محیطی را گزارش کنند

خبرگزاری تسنیم: کیومرث کلانتری درباره سامانه پیامکی 50004044 برای ارتباط مستقیم و بیشتر شهروندان با محیط زیست استان تهران اظهار کرد: یکی از برنامه‌ها و اهداف ما در مدیریت محیط زیست استان تهران مشارکت مستقیم مردم و استفاده از نظر آنها در حفظ محیط زیست به منظور بهره برداری از شرایط زیستی مطلوب‌تر است.

وی با بیان اینکه امروزه در بیشتر کشورها به خصوص کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، مشارکت دادن مردم در سرنوشت خود در حوزه‌های مختلف، مورد توجه مسئولین و مدیران شهری قرار دارد، گفت: در این کشورها سازمانهای موفق و رو به جلو، سازمانهایی هستند که مدل و برنامه‌های خود را بر اساس  نیازها و بازخوردهای اجتماعی تعیین کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: بر این اساس مردم به عنوان جامعه هدف تعیین و مشارکت مردمی الگوی کار قرار می‌گیرد.

کلانتری با بیان اینکه حل مشکلات و مسائل مختلف در حوزه محیط زیست استان تهران نیازمند تعامل دو سویه مردم و مسئولین است، تصریح کرد: ما باید اطلاعات به‌روز و مستمر از وضعیت محیط زیست را در اختیار مردم قرار دهیم و باید برای گوش دادن به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از ها و مطالبات مردمی آماده باشیم.

وی با اشاره به اینکه برای این منظور بهره برداری از یک سامانه پیامکی ارتباط مستقیم در دستور کار این اداره کل قرار گرفت، افزود: با آغاز به‌کار سامانه 50004044 مردم استان تهران می‌توانند از امروز مشکلات و مسائل محیط زیستی که با آن روبرو بوده و بر اساس قانون، رسیدگی و نظارت بر حل آن جزو وظایف سازمانی دستگاه محیط زیست است را بطور پیامکی گزارش کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین گفت: مردم می‌توانند از این طریق گزارش هر گونه تخریب، آلودگی محیط زیست، نگهداری ویا خرید و فروش غیر مجاز حیات وحش و موارد مشابه را سریعاً با ذکر محل وقوع و یا هر گونه اطلاعات بیشتر به طور خلاصه به این سامانه پیامک کنند.

کلانتری با بیان اینکه شخصاً بر گزارش‌های دریافتی نظارت دارم، ادامه داد: گزارش‌های دریافتی از مردم سریعا بررسی و به مبادی مربوطه جهت رسیدگی ارجاع خواهد شد.

وی با بیان اینکه هرماه یک زبار گزارشی از تعداد پیامکهای دریافتی و اقدامات محیط زیست در ارتباط با این پیامکها از طریق سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران به نشانی www.tehran-doe.ir  اعلام خواهد شد، از شهروندان درخواست کرد از طریق این سامانه تنها به اعلام معضلات و جرایم زیست محیطی بپردازند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: از آنجایی که بر اساس قانون، دستگاههای مختلفی در حوزه محیط زیست مسئولیت اجرایی دارند، وظیفه همه دستگاهها توجه به موضوعات مربوط به محیط زیست و سلامت مردم است و همه باید به مطالبات مردم احترام بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس