مبلغان به مردم امید و نشاط بدهند/ برخی بر شاخه نشسته ولی بُن می‌برند

مبلغان به مردم امید و نشاط بدهند/ برخی بر شاخه نشسته ولی بُن می برند

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از ایکنا از خراسان‌شمالی، محمد رضا صالحی در همایش طلایه دارا تبلیغ در مرکز استان از روحانیان و طلاب و دیگر تریبون داران خواست بر اساس اطلاعات صحیح و با بیان درست و موقعیت شناسی، مباحث را مطرح کنند و تزریق روحیه امید و نشاط و تحکیم انسجام نیروهای درون نظام را ازجمله وظایف مبلغان دینی و نیاز امروز جامعه برشمرد.

وی تبلیغ را هنری ستودنی توصیف کرد،افزود: اسلام هم دینی کاملا علمی و به روز است ولی اوایل شکل گیری انقلاب اسلامی، برخی جریان ها دین را افیون جامعه معرفی می کردند.

صالحی با اشاره به برگزاری همایش ملی اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد(ع) در بجنورد،گفت: در این همایش مباحث مختلف مطرح شد و در این راستا باید برای تبلیغ موثر، بیان درست مباحث و در موقعیت مناسب مدنظر مبلغان باشد.

وی با اشاره به اظهارنظرها درباره خروج آمریکا از برجام، گفت: برخی ها بر شاخه نشسته و بُن می برند در حالی که باید به این پرسش پاسخ دهند که آیا شرایط پنج سال پیش مطلوب بود، درحالی که تورم به 45 درصد رسیده بود؟

صالحی با اشاره به موضوع ارز و سیاست های جدید ارزی کشور، ادامه داد: دولت برای تحویل دادن ارز به متقاضیان مشکلی ندارد و باید کمک کنیم این فضای روانی که در کشور حاکم شده است، شکسته و برخی گرانی ها نیز حل شود.

استاندار با اشاره به دستاوردهای اقتصادی دولت در خراسان‎‌شمالی،گفت: براساس آمارهای رسمی کشور، این استان سال گذشته رتبه چهارم کمترین نرخ بیکاری را با عدد 9.7 درصد کسب کرد و در نرخ مشارکت اقتصادی هم به رتبه نخست دست یافت.

وی افزود: در شاخص ضریب جینی هم که نشانگر فاصله بین فقیر و غنی است، رتبه خراسان‌شمالی بهتر از کشوری بوده ولی نقطه ضعف استان که سبب شده این موفقیت ها کمتر نزد مردم ملموس باشد، پایین بودن درآمد سرانه است.

صالحی خاطرنشان کرد: درآمد سرانه خراسان‌شمالی حدود 70 درصد میانگین کشور و در رتبه دوازدهم است که باید برای ارتقای این رقم تلاش شود.

صالحی تعریف اهدافی همانند معرفی روستاهای سبز، بدون بیکار و هدف گردشگری در هر شهرستان تا هفته دولت امسال و الگوسازی برای دیگر روستاها و شهرهای استان، کاهش نرخ بیکاری به زیر پنج درصد تا سال 1400 و هدفگذاری های سالانه در حوزه اشتغالزایی را در راستای ارتقای درآمد سرانه مردم استان قلمداد کرد، گفت: سال گذشته هدفگذاری ایجاد 10 هزار شغل بود ولی 11 هزار و 300 شغل خالص در استان ایجاد کردیم و برای امسال هم 11 هزار شغل را هدفگذاری کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس