فروش بیش از ۳ میلیارد تومانی صنایع دستی فارس در نوروز

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اعلام اینکه در نوروز ۹۷، تعداد ۵۴۰ غرفه موقت و دائمی در سطح استان برپا بوده است، گفت: از این تعداد ۲۸۹ غرفه موقت و ۲۵۱ فروشگاه دائمی برای حمایت از صنعتگران و هنرمندان و عرضه و فروش صنایع دستی استان در نظر گرفته شد.

وی افزود: از تعداد ۲۸۹ غرفه موقت ۱۰۸ غرفه در شیراز و ۱۸۱ غرفه در سایر شهرستان‌ها فعال بودند که از ابتدای فروردین تا پایان روز ۱۴ فروردین سال جاری، جمعا ۲ میلیارد و ۲ میلیون تومان فروش داشته اند.

امیری با اشاره به تعداد فروشگاه دائمی صنایع دستی در سطح استان فارس نیز گفت: ازتعداد ۲۵۱ فروشگاه، ۱۳۶ فروشگاه در شهر شیراز و ۱۱۵ فروشگاه دردیگرشهرستان‌ها است که طی ۲ هفته تعطیلات نوروز سال جاری، توانسته اند محصولات خود را با رقم ۱ میلیارد و ۸۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش برسانند.

وی تصریح کرد: فروش محصولات صنایع دستی در غرفه‌های موقت، فروشگاه‌های دائمی صنایع دستی وسیاه چادر‌های برپا شده ایام نوروز استان فارس، در مجموع، ۳ میلیارد و ۸۸۵ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان بوده است.

امیری با بیان اینکه گردشگران از سیاه چادر‌های برپا شده درسطح استان، استقبال چشمگیری داشته اند، خاطر نشان کرد: در این سیاه چادر‌ها علاوه بر عرضه صنایع دستی و سوغات، پخت و عرضه انواع نان و غذا‌های محلی، نمایش لباس‌های سنتی و برگزاری مراسم‌های آیینی انجام گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس اظهار داشت: بنا بر این گزارش از تاریخ ۲۷ اسفند ماه ۹۶ تا ۱۳ فروردین ۹۷، تعداد ۳ میلیون و ۸۲۸ هزار و ۲۲۵ نفر شب در استان فارس اقامت نموده اند می‌باشد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۴ درصد افزایش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس