صندوق های مکانیزه، خواهان شفافیت اقتصادی

صندوق های مکانیزه، شفافیت اقتصادی را می طلبدبه گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، کامل تقوی نژاد رییس سازمان مالیاتی در خصوص قوانین مختلف از جمله قانون نظام صنفی و برنامه پنجم توسعه به موضوع نصب صندوق‌های مکانیزه فروش ، اظهار کرد: آیین نامه نصب صندوق‌های فروش به مجلس ارسال شده و تاکنون مواردی از آن به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه نصب این صندوق‌ها یکی از راهکار‌های ایجاد شفافیت اقتصادی است، افزود: نباید اجازه رانت خواری را به عده‌ای داد و برهمین اساس سازمان مالیاتی تصمیم دارد، نرم افزار و شاخص مورد قبول سازمان در خصوص صندوق‌ها را اعلام عمومی کند و در مرحله بعد بخش خصوصی می‌تواند به عنوان همکار سازمان مالیاتی در زمینه توزیع صندوق‌ها اقدام کند.

نصب صندوق‌ها می‌تواند عدالت اجتماعی را مهیا کند

سیاوش غیبی پور کارشناس مالیاتی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی از نصب نرم افزار صندوق‌های فروش و جلوگیری از رانت خواری درکشور اظهار کرد: نصب این صندوق‌ها می‌تواند در ایجاد شفافیت اقتصادی موثر باشد و در همه کشور‌های توسعه یافته از این صندوق‌ها استفاده می‌شود.

وی گفت: برطبق ماده ۱۶۹ مودیان مالیاتی موظند از سامانه صندوق فروش ” صندوق ماشینی (مکانیزه) عملیات خرید و فروش، را انجام دهند و هر ماه گزارشات خود را اعلام کنند، در غیراین صورت مشمول جریمه خواهند شد.

این کارشناس مالیاتی با اشاره به اینکه مالیات سنتی بسیارمورد انتقاد قرار گرفته است، بیان کرد: نصب این صندوق‌ها می‌تواند عدالت مالیاتی را در اقتصاد کشور مهیا کرده و به اختلاف نظر‌ها پایان بخشد.

غیبی پور با بیان اینکه نصب صندوق‌های فروش در رونق اقتصادی کشور تاثیر گذار است، یادآورشد:  سازمان مالیاتی با همکاری سازمان خصوصی سازی در توزیع این صندوق ها اقدام مناسبی انجام دادند که این امر اقدامی مناسب در جلوگیری از  رانت وفساد محسوب می شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس