شکار قربانیان سرقت مسلحانه در «دیوار»

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از جهان نيوز به نقل از جام‌جم، 19 اردیبهشت سال گذشته مردی با حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران از مردی مسلح و دو همدست او به اتهام سرقت شکایت کرد.
شاکی به افسرتحقیق گفت: من کارمند دانشگاه هستم‌. هفته گذشته قصد خرید خودروی پرایدی داشتم تا این که آگهی فروش خودرویی را در سایت دیوار دیدم. با دیدن این آگهی با شماره درج شده تماس گرفتم و در گفت‌وگو با فروشنده خودرو متوجه شدم او خودرو را شش میلیون و 600 هزارتومان می‌فروشد‌. روز بعد به ملاقات فروشنده رفتم و خودرو را دیدم، تصمیم به معامله با وی گرفتم.

وی افزود: بعد از این توافق سه میلیون تومان به حساب فروشنده واریز کردم و فروشنده خودرو را در پارکینگ بیهقی گذاشت تا بعد از ثبت سند خودرو من آن را تحویل گرفته و بقیه پول را به حسابش واریز کنم. اما بعد از چند روز از او خبری نشد، تلفن‌هایش را هم پاسخ نداد. مشکوک شده و به محل پارک خودرو رفتم که متوجه شدم فروشنده خودرو را با خود برده است. سرانجام فروشنده پاسخم را داد و این بار اعلام کرد مشکلاتی برایش پیش آمده و نیاز دارد خودرو چند روزی در اختیارش باشد و بعد آن را پس می‌دهد و سند را در دفترخانه به نامم می‌کند. دو روز بعد با من تماس گرفت و خواست برای تحویل خودرو بروم. از او خواستم به نزدیکی محل کارم در غرب تهران بیاید که پذیرفت‌. او همراه دو نفر از دوستانش به دنبالم آمد. من 135 سکه طلا و 20 میلیون تومان پول نقد همراه داشتم که می‌خواستم سکه‌ها را در صندوق امانات بانک بگذارم. سوار خودروی آنها شدم که بعد از طی مسافتی سه سرنشین خودرو با تهدید اسلحه کیف را دزدیدند و مرا در خیابانی خلوت از ماشین به بیرون پرت کرده و گریختند. پس از تشکیل پرونده قضایی در شعبه اول دادیاری دادسرای ناحیه 34 تهران، با دستور قضایی ماموران در جست‌وجوی سارق مسلح و همراهانش بودند. جست‌وجوها ادامه داشت تا این که با گذشت 11 ماه از این ماجرا ردپای سارقان فراری در شهر شیروان به دست آمد.

ماموران برای دستگیری آنها چند روز پیش به آنجا اعزام شدند و دو نفراز آنها را شناسایی و بازداشت کردند.
متهمان در جریان تحقیقات پلیسی اظهاراتی ضد و نقیض مطرح کردند، اما زمانی که در مواجهه حضوری با شاکی قرارگرفتند سکوت خود را شکستند و به سرقت اموال شاکی اعتراف کردند. با تحقیق از این افراد معلوم شد آنها پول و سکه‌های سرقتی را میان یکدیگر تقسیم کرده اند و در ادامه به سرقت و کلاهبرداری‌های مشابه از افراد دیگری اعتراف کردند.

با اعتراف این دو متهم، دیگر مهره کلیدی این سرقت‌ها به نام محمد 34 ساله دو روز قبل در شیروان دستگیر شد. متهم سابقه دار در جریان تحقیقات پلیسی به افسر تحقیق گفت: من و همدستانم علاوه برسرقت مسلحانه از شاکی پرونده، به بهانه فروش خودرو در سایت دیوار سوژه‌های خود را فریب داده و به دام می‌انداختیم. تحقیقات برای رازگشایی از دیگر جرایم آنها ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس