شرکت‌های متخلف، جشنواره پیش فروش خودرو برگزار کردند/ بیانیه سازمان حمایت خریدار نداشت

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، طبق بیانیه سازمان حمایت، پیش‌ فروش خودرو توسط شرکت‌های عظیم خودرو، مفتاح رهنورد، داتیس خودرو، طاها خودرو، شهر خودرو، آداک خودرو و پرشین پارس در به دلیل نداشتن مجوزهای لازم، غیرقانونی است.

این در حالی است که هم اکنون برخی از این شرکت‌ها همچنان مشغول پیش فروش خودرو هستند و وعده‌های مختلفی به خریداران می دهند.

در تماس خبرنگار فارس با یکی از نمایندگی‌های فروش شرکت عظیم خودرو، مسئول مربوطه با بیان اینکه مجوز پیش فروش خودرو توسط این شرکت، از سوی سازمان حمایت صادر شده است، گفت:  مجوز پیش فروش ما بر در و دیوار شرکت نصب شده است.

وی با این وعده که در خرید خودرو از ما سود 10 تا 20 میلیون تومانی خواهید داشت، گفت: برای خرید خودرو هرچه زودتر به نمایندگی مراجعه کنید زیرا الان در شرایط جشنواره و فروش ویژه قرار داریم و ممکن است این شرایط خیلی زود به اتمام برسد!

این مسئول فروش حتی از افتتاح یک نمایندگی جدید عظیم خودرو هم خبر داد و گفت: پیش فروش خودرو در نمایندگی‌های دیگر شرکت نیز انجام می شود.

* 7 شرکت متخلف حق پیش فروش ندارند

فعالیت غیرقانونی این شرکت‌ها در حالی ادامه دارد و به فریب مشتریان ادامه می‌دهند که سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل در این مورد به خبرنگار فارس گفت: مجوزی برای ادامه پیش‌فروش خودرو توسط این 7 شرکت صادر نشده و در حال حاضر نیز سایت ثبت سفارش واردات خودرو بسته است و امکان واردات وجود ندارد. 

وی افزود: این شرکت‌ها حق پیش فروش خودرو ندارند ولی با این حال به صورت غیررسمی نسبت به پیش‌فروش اقدام می‌کنند که شکایت‌هایی در این مورد به اتحادیه رسیده است. 

وی با بیان اینکه این شرکت‌ها وعده تحویل خودرو با مدل 2018 را به مشتریان می‌دهند، گفت: اخطارهایی را از طرف اتحادیه به این شرکت‌ها داده‌ایم که در صورت بی‌توجهی به آن، با تخلف آنها برخورد جدی خواهد شد. 

* تعلیق 6 ماهه فعالیت متخلفان

مؤتمنی تصریح کرد: طبق بند «هـ» ماده 28 قانون نظم صنفی، اگر یک واحد صنفی ضوابط مربوطه را رعایت نکند، مجازات خواهد شد، به طوری که در مرحله اول، فعالیت شرکت یک هفته تعلیق می‌شود و اگر دوباره به تخلف خود ادامه دهد، اتحادیه می‌تواند فعالیت آن شرکت را تا شش ماه تعلیق کند. 

به گفته وی، پیش فروش خودرو توسط شرکت‌هایی امکان‌پذیر است که از وزارت صنعت مجوز داشته باشد، در حالی که هم‌اکنون کلاهبرداری شرکت‌های مذکور محرز است. 

وی به مردم توصیه کرد که به تبلیغات شرکت‌های متخلف در پیش فروش خودرو توجهی نکنند و سعی کنند خرید خودرو را به صورت نقدی انجام دهند. 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل تصریح کرد: در حال حاضر کسی صدای مصرف‌کننده را نمی‌شنود، نه سازمان حمایت و نه بخش بازرسی وزارت صنعت، هیچ‌کدام به شکایت مشتریان خودرو رسیدگی نمی‌کنند، در حالی که شکایت‌های زیادی به اتحادیه ارائه شده که مربوط به عدم تحویل خودرو به خریداران است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس