سهمی از جریمه‌های معاینه فنی به کاهش آلودگی هوا اختصاص نمی‌یابد

سهمی از جریمه‌های معاینه فنی به کاهش آلودگی هوا اختصاص نمی‌یابدمسعود زندی سرپرست مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با اختصاص یافتن پول معاینه فنی به سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: بر اساس تبصره 3 ماده 6 قانون هوای پاک، شهرداری‌ها و دهیاری‌های هر استان نسبت به ارتقا و آموزش مراکز معاینه فنی اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه درآمدهای مراکز معاینه فنی به سازمان حفاظت محیط زیست تعلق نمی‌گیرد، افزود: بر اساس قانون تمام جرایم رانندگی در کشور به خزانه دولت واریز می‌شود و تمام هزینه‌ها و درآمدهای مراکز معاینه فنی مربوط به خود مراکز است.

زندی با اشاره به مقررات موجود در مراکز مجاز معاینه فنی گفت: بر اساس ماده 6 قانون اساسی کشور در صورتی که متصدیان و کارکنان مراکز مجاز معاینه فنی و یا ماموران و ناظران بر عملکرد آن‌ها برخلاف مقررات اقدام به صدور گواهی معاینه فنی کنند، به حداکثر مجازات محکوم می‌شوند.

وی در ادامه افزود: مراکز معاینه فنی که از ضوابط تاسیس فعالیت خود تخطی کنند به جزای نقدی محکوم می‌شوند.

سرپرست مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: هیچ پولی از طرف مراکز معاینه فنی به سازمان حفاظت محیط زیست داده نمی‌شود و تمام درآمدهای حاصل مراکز معاینه فنی متعلق به خود مراکز مجاز است.

منتشر شده در پول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس