بررسی تراز تجاری ایران و آمریکا / چه کالاهایی به آمریکا صادر شد؟ + جدول

به گزارش راههای قانونی کسب درآمد از اینترنت به نقل از خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بررسی آمار گمرک از رقم واردات و صادرات کالا بین ایران و آمریکا نشان می‌دهد که در سال ۹۶ بالغ بر ۳ هزار و ۵۷۳ تن کالا از ایران به آمریکا صادر شده است.

براساس صادرات این حجم کالا به آمریکا در سال ۹۶ بالغ بر ۱۳۲ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۴۰۴ دلار درآمد ارزی نصیب کشور شده است.

لازم به ذکر است که رقم ریالی این حجم صادرات حدود ۴۵۹ میلیارد و ۸۰۲ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۴۵۱ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

در میان کالا‌های صادراتی به آمریکا اقلامی، چون خاویار، زعفران، خرما، شیرینی، سیب، گلاب، گلیم، فرش، رب گوجه فرنگی دیده می‌شود که بیشتر مواد غذایی و خوراکی است.

بررسی تراز تجاری ایران و آمریکا / چه کالاهایی به آمریکا صادر شد؟ + جدول

همچنین بیشترین رقم صادرات مربوط به کف پوش‌ها بجر گبه از جنس پشم یا موی حیوانات بوده که در سال ۹۶ با صادرات هزار و ۷۱۷ تن از این محصول به آمریکا درآمد ۱۱۵ میلیون و ۶۰ هزار و ۱۱۰ دلاری را برای کشور به همراه داشته است.

آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی در دوازده ماه سال ۹۶ نشان می‌دهد که در این مدت ۳۷ هزار و ۵۵۰ تن کالا از آمریکا وارد ایران شده است.

براساس واردات این حجم کالا به کشور بالغ بر ۱۶۹ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۳۷۴ دلار ارز از کشور خارج شد که رقم ریالی آن بیش از ۵۷۸ میلیارد و ۷۳۳ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۲۷۰ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

در این میان انواع لوازم و دستگاه‌های پزشکی، مکمل‌های غذایی، دستگاه تست قند خون و آندوسکوپی، اعضای مصنوعی بدن، بذر ذرت و سیمان به چشم می‌خورد.

بررسی تراز تجاری ایران و آمریکا / چه کالاهایی به آمریکا صادر شد؟ + جدول

بررسی میزان واردات و صادرات کالا بین ایران و ایالات متحده آمریکا با درنظر گرفتن صادرات ۱۳۲ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۴۰۴ دلاری و واردات ۱۶۹ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۳۷۴ دلاری به این ترتیب تراز تجاری ایران با آمریکا حدود ۳۶ میلیون دلار منفی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس